Style:
Witaj na stronie Gildii Parszywa Dwunastka! PBWoW phpBB
Rekh
90
Dwarf
Hunter
Rekh
Gildiowicz
Level: 90
Rasa: Dwarf
Klasa: Hunter
pbbnetavatar:

Re: 13/14

Postautor: Rekh » 01 gru 2013, 9:47

jakie niby alty ubieramy? ja tylko czasem tankiem chodzę, Shinai Rogalem/Monkiem, Deathka dk jak nie ma dpsów bądź innych klas online lub jak ktoś czegoś nie potrzebuje

Badarath
90
Night Elf
Hunter
Badarath
Rasa: Night Elf
Region: eu.battle.net
Realm: Burning Blade
pbbnetavatar:
Nick postaci: Badarath
Badarath

Postautor: Badarath » 01 gru 2013, 13:04

Varia powyżej 2 bosa na normalu to Ty nie wyrobisz z dpsem . Zreszta chcemy się skupic na hc to nie ma co tracic czasu na ubieranie osób bo akurat wróciły.
Taka prawda

Shinai
90
Human
Monk
Shinai
Oficerka
Rasa: Human
Klasa: Monk
pbbnetavatar:
Nick postaci: Shinaj

Postautor: Shinai » 01 gru 2013, 14:42

Blizz wyzaczył od ToTa nowy kierunek na raidach: każdy, ale to każdy musi znać taktykę, robić DPS/HEAL itp. Początkowe bossy wybaczają błędy, drobne braki w dpsie. A od Galakrasa mniej więcej nie ma jak nadrabiać na ludziach tych braków.

Zresztą jakikolwiek alt dostaje item tylko wtedy jak main nie potrzebuje. A, że niektóre alty robią większy dps/heal niż mainy to już inna kwestia.

Varia
90
Draenei
Mage
Varia
Oficerka
Rasa: Draenei
Klasa: Mage
pbbnetavatar:
Nick postaci: Varia

Postautor: Varia » 02 gru 2013, 9:50

to powiedzcie mi jaki dps mieliście jak zaczynaliście te bossy robić ? robiliście po 200k ? raczej wątpliwe gdy kończyłem grę miałem ilev 520 i ze swoim dpsem bylem w top 3 dpsu w guildi... jak zaczynaliście progres SoO mogliście robić o 10 - 15% więcej dpsu bo hckow żeście praktycznie nie ruszyli na ToT-ie.
Nie możecie wymagać od ludzi którzy są pierwszy raz na normalu, że będą cisnęli 100% dpsa, na żadnym bossie nie zrobiłem błędu/ nie padłem / nie wlazłem w coś w co nie miałem a musiałem zrobić miejsce dla altów progresowców bo zdecydowanie ważniejsze jest żeby oni ulepszyli sobie item 540+ na 553 niż żeby stary gracz chcący wrócić do aktywnego raidowania ulepszył sobie item 496 na 553.

Babarak na 3 bossie addy spokojnie zbije, a resztę wy nadgonicie to samo na 4, żeby zabić te bossy trzeba 120-130k/ dpsa, jak robicie 200k to nadrobicie spokojnie te kilkanaście tysia których mi brakuje. Sam ubrałem w huuuuuuuuuujjjjjjjj i jeszcze więcej osób w ten sposób, ale widzę że działa to w jedna stronę, chodziłem na raidy tylko po to żeby ubrać innych bo sam niczego nie potrzebowałem, altów nigdy nie ubierałem, a już w szczególności kosztem mainów.

Do czego zmierzam żeby nie rozwlekać się zbytnio ..
Dajmy na to że 3 do 4 osób w progresowców zrobią se przerwę, zaczniecie mieć problemy z zebraniem czegokolwiek sensownego, wtedy będziecie mieli problem żeby znaleźć kogokolwiek który choć odrobinę ogarnia bo nikogo nowego nie przyuczacie. Nie jestem pierwszą osobą w gildii którą zniechęciło do raidowania wasze podejście, jak to się mówi łaski bez.
Niestety wszyscy którzy chcą raidować, a nie mają takiej możliwości wraz z wejściem nowego dodatku zrobią postacie na BL-u, zostanie kilkanaście osób w gildii i zaczną się problemy z zebraniem raidu.

Progres jest ważny i nie pcham się na niego, ale jak potraficie położyć jednego dnia 9 bossów z marnowaniem 1 h na zamiany mainów na alty i odwrotnie to spokojnie możecie przeciągnąć 1-2 osób prze te 9 bossow / tydzień żeby im pokazać z czym się to je, a po paru takich "przeciągnięciach" te osoby będą wartościowymi graczami z których będziecie mogli skorzystać w razie konieczności.

Nie będę wam już więcej dupy zawracał i powodzenia.

Miszcz
100
Tauren
Druid
Miszcz
Oficerka
Level: 100
Rasa: Tauren
Klasa: Druid
Realm: Burning Legion
pbbnetavatar:
Nick postaci: Fabini

Postautor: Miszcz » 02 gru 2013, 10:07

Wycięte z tematu "Kim jesteśmy?" w forum Regulamin
Adoriapl pisze:Jesteśmy grupą chill out'owych gości, którzy po prostu czerpią przyjemność z raidowania i chcą raidować Nie dyskryminujemy też nikogo kto chce grać tylko pvp. Dla nas liczy się dobra atmosfera, koleżeństwo. Pomagamy sobie nawzajem i się szanujemy.
(...)

Nie widzę tu nigdzie zdania, które wyraźnie sugeruje, że jesteśmy gildia stawiającą wszystkie karty na rajdowanie. A jeżeli jest gdzieś takie zdanie, to mnie poprawcie. Ile razy się zdarzyło, że nie było rajdów. Może nie było tego dużo; fakt, więcej się odbyło, niż nie, ale to nie zmienia faktu, że nie będę płakać, jak rajdu nie będzie. Dziękuje dobranoc. Miłego dnia ;) :mrgreen:
Obrazek

"Fear. Fear attracts the fearful. The strong. The weak. The innocent. Fear is my ally." Darth Maul

Kejlen
90
Dwarf
Paladin
Kejlen
Gildiowicz
Klasa: Paladin
pbbnetavatar:
Nick postaci: Qiram

Postautor: Kejlen » 02 gru 2013, 16:34

dziewczyny to nie byl post odnosnie killa? Oo
Me smash !

Kamilek
100
Human
Mage
Kamilek
Gildiowicz
Level: 100
Klasa: Mage
Realm: BurningLegion
pbbnetavatar:
Nick postaci: Sikvhax

Postautor: Kamilek » 02 gru 2013, 17:43

najwidoczniej nie :D
Niszcz, albo sam zostaniesz zniszczony ! ! !
Obrazek

Kejlen
90
Dwarf
Paladin
Kejlen
Gildiowicz
Klasa: Paladin
pbbnetavatar:
Nick postaci: Qiram

Postautor: Kejlen » 02 gru 2013, 17:59

yhm
Me smash !

Badarath
90
Night Elf
Hunter
Badarath
Rasa: Night Elf
pbbnetavatar:
Nick postaci: Badarath
Badarath

Postautor: Badarath » 02 gru 2013, 18:48

Varia ja piszę jak wygląda stan faktyczny . 3 boss - addów nie bijesz sam. Schodzą szybko bo właśnie ta lepiej ubrana reszta nadrabia dps za Ciebie. Ale nie oto mi chodziło w mojej wypowiedzi. Dla mnie najwiekszym problemem jest to że Twoja wypowiedź sugeruje trochę żartem troche serio że chciałbyś aby po progresie normala farmić go przez jakiś czas ( rozumiem ubranie się zajmuje min. 5 tygodni ). Jest kilka osób w naszej gildii która chce iść na hc i poprostu nie chce się im czekać. Ja zaliczam się do tych osób. Jeśli chodzi o ubranie własnej postaci to idź na flexy, lfry Soo i zbierz chociaż ten 540-545 ilvl bo te bossy na farmie mają padać szybko jak już taka farma będzie. Jesteśmy w stanie zrobić te 9 bosów ale tylko i wyłącznie progresowym składem. Było kilka rajdów kiedy staliśmy na 2 bosie bo słabiej ubrani ludzie nie wyrabiali się z dpsem i ogarem.

P.S. Te żale osób które wyszły z gildii wyglądają mniej więcej tak "Ja wróciłem do gry po x czasu robić dla mnie raidy bg rbg bo muszę się ubrać i rzućcie wszystko inne " Jak chcesz grać na jakimś poziomie to najpierw sam postaraj się ubrać. Nie wątpię w Twoje umiejętności gry magiem gdyż na pewno są większe niż moje .

Jeżeli chodzi o osoby nowe to teraz jest takie nastawienie jak mówiłem wcześniej "TA LEPIEJ UBRANA GRUPA NADGONI MOJE BŁĘDY BRAK DPSU HEALA etc. etc." tak naprawde dla mnie z nowych graczy tylko Xertov i McPanden jak narazie pokazali że mają zadatki na dobrego gracza pve.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 22:03 przez Badarath, łącznie zmieniany 1 raz

Shinai
90
Human
Monk
Shinai
Oficerka
Klasa: Monk
pbbnetavatar:
Nick postaci: Shinaj

Postautor: Shinai » 02 gru 2013, 19:52

Varia te osoby które się "zraziły" do raidowania to w sumie była np Vamphira. A Vamphira niech Ci Adi powie nie kumała bardzo szamana w healu (to jeszcze jako tako) ale nie chciała słuchać rad od innych.

Idąc dalej np Majus (vel Egzorcystka) ostatnio zapytany czy nie poszedłby bodajże na Blackfuse (bo heala brakowało) stwierdził, że wipować nie lubi a na farmę to chętnie. Żeby kogokolwiek ubrać jak się zacznie HC robić to trzeba by najmocniejsze alty dobrać do np Varii i wtedy działać.

Bo bez tego ile odwipowały osoby które progressują to reszta by gołej dupy nawet nie zobaczyła i by został LFRetard.

No a czekać ileś tam czasu po zabiciu Garrosha żeby się ktoś ubrał to taki trochę dziwny pomysł. Jeżeli ktoś chce raidować to też musi sam chcieć iść, pojawić się o czasie, znać taktykę itp.

Sam pamiętam jak musiałem cisnąć, żeby się załapać na początku mojej kariery na jakiś raid (cytuję Adiego: kto w disci heala???)

Zaloguj się  •  Zarejestruj się